+48 696 323 727 (Pon-Pt 9:00-18:00)
Rehabu Centrum fizjoterapii i terapii wad postawy

Nietrzymanie moczu – jak sobie z tym radzić ?

Nietrzymanie moczu to powszechny i uciążliwy problem u kobiet w każdym wieku. Kobiety bardzo często zastanawiają się jak zapobiegać nietrzymaniu moczu.

Nietrzymanie moczu – jak sobie z tym radzić ? | Centrum Fizjoterapii Rehabu

Nietrzymanie moczu to powszechny i uciążliwy problem u kobiet w każdym wieku. Kobiety bardzo często zastanawiają się jak zapobiegać nietrzymaniu moczu. Panie sięgają po wszelakie środki, suplementy diety w momencie, gdy wkładki higieniczne już nie wystarczają. Gdy tylko pojawi się wysiłkowe nietrzymanie moczu, parcie naglące lub postać mieszana nietrzymania moczu niezwłocznie należy udać się do lekarza ginekologa i poinformować go o danych dolegliwościach. Lekarz prowadzący po dokładnym wywiadzie i przeprowadzonych badaniach może zalecić stosowanie leków w postaci terapii hormonalnej. Następnie należy udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, który podpowie jak zapobiegać nietrzymaniu moczu oraz dobierze odpowiednie ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Zastanawiasz się gdzie leczyć nietrzymanie moczu?

Pacjentki bardzo często zastanawiają się jak odpowiednio ćwiczyć podczas nietrzymania moczu. Fizjoterapeuta po dokładnym wywiadzie oraz przeprowadzeniu badania palpacyjnego dna miednicy odpowiednio dobiera ćwiczenia. Jeśli dno miednicy jest za bardzo napięte fizjoterapeuta dobiera ćwiczenia relaksacyjne dna miednicy, aby poprawić jego funkcjonowanie. Natomiast jeżeli mięśnie są za bardzo rozluźnione dobiera ćwiczenia wzmacniające oraz nauczy prawidłowej relaksacji. Nigdy nie należy ćwiczyć na ,, własną rękę”, ponieważ konsekwencje mogą pogorszyć objawy nietrzymania moczu oraz ogólny stan zdrowia.

Pomocnym urządzeniem do prawidłowej diagnostyki i nauki prawidłowej funkcji dna miednicy jest aparat EMG, dzięki któremu możemy dokładnie sprawdzić pracę i funkcję poszczególnych mięśni miednicy. Nasze EMG ma również funkcję elektrostymulacji, która jest bardzo pomocna w zwalczaniu problemu. Współpracujemy z dr Dariuszem Rzepką, który może również wspomóc rehabilitację urządzeniem HIVU który poprzez działanie ultradźwiękami odbudowuje kolagen w tkankach dna miednicy.

Uchroń się przed zabiegiem operacyjnym!

Koniecznie zgłoś się do Rehabu

Nasi specjaliści czekają, aby Ci pomóc.
Umów sie na wizytę już teraz!

+48 696 323 727

Kontakt

34-100 Tomice, ul.Wojska Polskiego 72

696 323 727     33 47 66 727

sekretariat@rehabu.pl

Rehabu - Żyj bez bólu! Fizjoterapia Wadowice, Rehabilitacja Wadowice, Oświęcim. Zapraszamy!

REHABU Centrum Fizjoterapii, 34-100 Tomice, ul. Wojska Polskiego 72

Realizacja strony weboski

Umów wizytę on-line