Rehabu Centrum fizjoterapii i terapii wad postawy

Artykuły

Fizjoterapia w uroginekologii

10.10.2019

Fizjoterapia uroginekologiczna skupia się na leczeniu problemów kobiecych. Jest to dziedzina natury intymnej. Kobiety w każdym wieku mają dolegliwości z układem rozrodczym i urologicznym.

Masz pewność, że Twoje dziecko ma prawidłową postawę ciała ?

21.08.2019

Ruszyły zapisy na zajęcia grupowe dla dzieci ! Już od września CZAS START ! Aż 90 % dzieci posiada wady postawy!

Integracja sensoryczna

05.08.2019

Integracja sensoryczna skupia się na działaniu podstawowych zmysłów człowieka (wzrok, słuch, dotyk, układ przedsionkowy- ruch, proprioceptywny – czucie głębokie, smak, węch), które są ściśle ze sobą powiązane. Jest niezbędna do prawidłowego odbioru rzeczywistość i odpowiedniego reagowania.

Ostroga piętowa

26.07.2019

OSTROGA PIĘTOWA jest wynikiem przewlekłego stanu zapalnego, do którego dochodzi w miejscu, gdzie kość piętowa łączy się z tkanką na podeszwie stopy tzw. rozcięgnem podeszwowym. W momencie, w którym zapalenie nie jest leczone, po pewnym czasie zaczynają odkładać się złogi wapienne, tworzące przeszkadzającą narośl.

Stawy skroniowo- żuchwowe

11.07.2019

Patologie stawów skroniowo-żuchwowych są bardzo powszechnym zjawiskiem w dzisiejszym społeczeństwie, ten problem dotyka około 50 % populacji.

System FMS

19.02.2019

Oceniając motoryczność podstawową, możemy zidentyfikować ograniczenia i występujące asymetrie, które wpływają na czynności dnia codziennego, aktywność ruchową i sportową.

Trening ? Po co mi to.

19.02.2019

Dolegliwości bólowe a trening, Ból a trening, Leczenie ruchem, Prerehabilitacja, Trening w prewencji urazów, Trening by juz nic nie bolało i strzykało

Trening fizjoterapeutyczny

19.02.2019

Trening medyczny terapeutyczny) polega na kształtowaniu całego ciała w formie specjalnie dobranych ćwiczeń.

Problem nietrzymania moczu

18.07.2018

Nietrzymanie moczu polega na mimowolnym, niekontrolowanym wycieku moczu z pęcherza, niezależnie od przyczyny. Dotyczy głównie kobiet, jednakże mężczyznom problem ten nie jest obcy.

IASTM łagodzenie bólu oraz dyskomfortu mięśniowo-szkieletowego

31.01.2018

INSTRUMENT ASSISTED SOFT TISSUE MOBILISATION (IASTM) – to nieinwazyjna metoda terapii manualnej służąca do manipulowania i mobilizowania tkanek miękkich.

Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu

26.09.2017

Współczesna fizjoterapia skutecznie radzi sobie z zaburzeniami w obrębie miednicy zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jak radzi sobie z nimi współczesna fizjoterapia?

Leki przeciwbólowe a sport?

11.07.2017

Występowanie bólu, zmęczenia i ogólnego osłabienia po treningu jest częstą przypadłością zarówno u sportowców amatorów jak i osób trenujących zawodowo.

SM - Stwardnienie rozsiane

28.06.2017

Stwardnienie rozsiane (łac. sclerosis multiplex, SM) to przewlekła choroba ośrodkowego układu nerwowego. Posiadanie wiedzy na temat SM oraz możliwych form leczniczych może łagodzić występujące objawy i wpłynąć na poprawę wielu parametrów oraz funkcji.

Torbiel Bakera

24.02.2017

Czym jest zapalenie Torbieli Bakera? Kiedy występuje? Jak go rozpoznać? I jak leczyć?

Rehabilitacja ACL cd.

11.01.2017

Kolejna część wpisu nt. rehabilitacji ACL. Przedstawiamy poszczególne fazy postępowania pooperacyjnego.

WIĘZADŁO KRZYŻOWE PRZEDNIE – ACL – rehabilitacja

09.01.2017

Jakie są funkcje wiązadła krzyżowego przedniego? Jak wygląda mechanizm jego urazu? Jego diagnostyka oraz leczenie? Co powinniśmy osiągnąć przed czekającą nas operacją?

Wady kolan – koślawość i szpotawość

04.07.2016

Czym jest szpotawość i koślawość kolan? Jak możemy pomóc dziecku z tymi wadami? Przeczytajcie czego powinny wystrzegać się dzieci z wadami kolan.

Skolioza

21.06.2016

Kręgosłup spełnia bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Umożliwia poruszanie się oraz jest fundamentem naszego ciała. Chroni również ośrodkowy układ nerwowy przed wstrząsami. Dlatego nie możemy bagatelizować nawet niewielkich wad postawy.

Wady postawy

08.06.2016

Nieprawidłowa postawa ciała jest poważnym problemem i od lat wzbudza szerokie zainteresowanie. Wady postawy nie powodują tylko i wyłącznie zmian w układzie kostno-stawowo-mięśniowym. Mają również negatywny wpływ na budowę naszych narządów wewnętrznych.

Bóle kręgosłupa

24.05.2016

W dzisiejszych czasach ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości. Dotyczy nie tylko osób starszych, młodzież oraz dzieci. Jedną z wielu przyczyn tej dysfunkcji jest brak odpowiedniego rozwoju motorycznego u dzieci i młodzieży oraz siedzący tryb życia.

Bark zamrożony, ból barku, ograniczone ruchy ręki

13.04.2016

Czym jest bark zamrożony i jak sobie z nim radzić? Jakie zabiegi stosować? Jak wygląda i ile trwa leczenie?

Ból barku. Co oznacza? Czym grozi?

13.04.2016

W artykule postaram się opisać najczęstsze przyczyny bólu barku. Proszę pamiętać, iż ostateczna diagnoza powinna zostać wydana przez lekarza ortopedę.

MediMouse

06.04.2016

Przedstawiamy Państwu innowacyjne urządzenie służące do pomiaru krzywizn i zakresu ruchomości kręgosłupa. Jak działa MediMouse?

Co mnie boli?

05.04.2016

Ból to uciążliwa dolegliwość, która często uniemożliwia wykonywanie wielu czynności dnia codziennego. Powodów bólu jest bardzo wiele, gdyż jest to proces złożony w skład którego wchodzą dysfunkcje wielu elementów anatomicznych.

Dlaczego warto chodzić do fizjoterapeuty?

05.04.2016

Wiele dolegliwości zdrowotnych powstaje w długim okresie. Pierwotne przyczyny mogą być pozornie mało istotne – ale tylko początkowo.

Materac ortopedyczny

04.04.2016

Materac Aston DualBlock dopasowuje się do ciała, zapewniając mu podparcie przez całą noc.

Poduszki ortopedyczne

03.04.2016

W związku z dużym zainteresowaniem pacjentów zwłaszcza tych cierpiących na dolegliwości kręgosłupa prezentuję Państwu poduszkę ortopedyczną wysokiej jakości w dobrej cenie (udało się dokonywać zakupu tychże poduszek bez pośrednika w cenach hurtowych). Jest to bardzo dobrej jakości produkt który mogę polecić.

Środki przeciwbólowe a dolegliwości kręgosłupa?

02.04.2016

Najczęstszym sposobem i zarazem pierwszym po jaki sięgamy mając problem z bólem kręgosłupa to ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Jest to szybki, tani i prosty sposób na nasz problem. Czy dobry? Co może powodować takie postępowanie w odniesieniu do naszego problemu?

Ergonomia stanowiska pracy

01.04.2016

Niezależnie czy wykonujemy zawód kierowcy, krawcowej, pracujemy na budowie czy jesteśmy pracownikiem biurowym. Z każdą pracą związane są pewne sytuacje mające wpływ na nasze zdrowie.

Realizacja strony weboski
+

Rejestracja na wizytę

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Dziękujemy, skontaktujemy się z Tobą w celu odpowiedzi lub potwierdzenia jak najszybciej, w godzinach pracy naszego centrum!