+48 696 323 727 (Pon-Pt 9:00-18:00)
Rehabu Centrum fizjoterapii i terapii wad postawy

Bóle kręgosłupa

W dzisiejszych czasach ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości. Dotyczy nie tylko osób starszych, młodzież oraz dzieci. Jedną z wielu przyczyn tej dysfunkcji jest brak odpowiedniego rozwoju motorycznego u dzieci i młodzieży oraz siedzący tryb życia.

Bóle kręgosłupa | Centrum Fizjoterapii Rehabu

Warto wiedzieć, iż już po 20 minutach nieprawidłowego siedzenia w naszych organizmach zachodzą zmiany plastyczne tkanek. Dlatego coraz częściej u dzieci obserwujemy nieprawidłową postawę i coraz więcej młodych ludzi skarży się na dyskomfort i ból pleców. Stosunkowo niewielkie zmiany z czasem mogą przeobrazić się w liczne zwyrodnienia tkanek kręgosłupa w tym zmiany w obrębie dysków. Dolegliwości te początkowo nie dają widocznych objawów, gdyż narastają latami w powolnym tempie ( przyzwyczajamy się do narastających ograniczeń sztywności) natomiast ostatecznie sprawiają nam dyskomfort, ograniczają ruchomość i powodują silne bóle ( nagłe, przewlekłe, ostre, kujące , głębokie, pieczenie itp).

Jedynym słusznym rozwiązaniem dla każdego jest profilaktyka zdrowotna w postaci odpowiedniej aktywności fizycznej, diety oraz snu. Natomiast u osób z bólem odpowiednio prowadzona fizjoterapia ukierunkowana na terapię przyczynową. W innym wypadku dolegliwości powracają i z biegiem czasu stają się coraz dotkliwsze, nie rzadko doprowadzając do konieczności leczenia operacyjnego, niezdolności do pracy i licznych absencji chorobowych.


W naszym centrum fizjoterapii i terapii wad postawy na co dzień pracujemy z wieloma różnorodnymi dolegliwościami ciała, a problemy pleców, kręgosłupa należą do najczęstszych.

Oferujemy rzetelną diagnostykę funkcjonalną kręgosłupa. Posługujemy się nie tylko podstawowymi badaniami manualnymi ale posiadamy także specjalistyczne urządzenie do badania ruchomości w obrębie kręgosłupa co pozwala nam na precyzyjne dobranie odpowiednich metod leczenia i monitorowanie postępów rehabilitacji.

Dzięki świetnie wyposażonej sali kinezyterapii, możemy w pełni usprawniać naszych pacjentów i zadbać o to by dolegliwości, z którymi się początkowo zgłosili już nie nawracały. Stosujemy sprawdzone i bezpieczne metody terapii. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i z największą starannością. Mamy bardzo dobrą kadrę terapeutów, która nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez szkolenia i konferencję by móc jak najlepiej przyczyniać się do poprawy zdrowia naszych podopiecznych.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Przyjdź i zyskaj lepsze zdrowie, samopoczucie, przyszłość.

replique montre

Nasi specjaliści czekają, aby Ci pomóc.
Umów sie na wizytę już teraz!

+48 696 323 727

Kontakt

34-100 Tomice, ul.Wojska Polskiego 72

696 323 727     33 47 66 727

sekretariat@rehabu.pl

Rehabu - Żyj bez bólu! Fizjoterapia Wadowice, Rehabilitacja Wadowice, Oświęcim. Zapraszamy!

REHABU Centrum Fizjoterapii, 34-100 Tomice, ul. Wojska Polskiego 72

Realizacja strony weboski

Umów wizytę on-line