Rehabu Centrum fizjoterapii i terapii wad postawy

Trakcja

Innowacyjny aparat do trakcji odcinka lędźwiowego oraz szyjnego kręgosłupa w ruchu.

ERTETRACK oraz CERVICO – urządzenie przeznaczone do terapii zwłaszcza w przypadkach dyskopatii wywołującej objawy rwy np. kulszowej, ramiennej.

W odróżnieniu od innych trakcji ma możliwość trójpłaszczyznowego odciążenia uciśniętego nerwu, więzadła jak w przypadku przepukliny jądra miażdżystego. (wypadnięcie dysku). Umożliwia zachowanie podstawowej aktywności fizycznej podczas terapii co pozytywnie wpływa na czas zdrowienia.

Trakcja wywołuje silne rozciąganie skóry, przyczyniając się do usunięcia patologicznych reakcji odruchowych organizmu.

Jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezbolesnym. Urządzenie pozwala podczas zabiegu na swobodne poruszanie dzięki czemu, eliminuje negatywne skutki akinezji (braku ruchu) często toważyszącej pacjentom z ostrym bólem kręgosłupa. Umożliwia odzyskanie prawidłowej cyrkulacji płynów ustrojowych, szybszą regenerację tkanek okolicy objętej schorzeniem i powrót do pierwotnej funkcji krążków międzykręgowych. Prawidłowo stosowany zabieg przynosi szybkie efekty już nawet po pierwszym zabiegu.

Podczas trakcji odległość pomiędzy kręgami zwiększa się dzięki czemu dochodzi do cofnięcia patologicznych zmian w jego obrębie.

Jeżeli z badania wynika potrzeba zastosowania, zakładany jest aparat do trakcji na odcinek lędźwiowy lub szyjny kręgosłupa. Po uzyskaniu rozciągnięcia pacjent spaceruje. W trakcie terapii siła trakcji jest dostosowana do aktualnego stanu pacjenta. Podczas całego zabiegu osoba poddawana terapii jest w stałym kontakcie z terapeutą.


Realizacja strony weboski
+

Rejestracja na wizytę

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Dziękujemy, skontaktujemy się z Tobą w celu odpowiedzi lub potwierdzenia jak najszybciej, w godzinach pracy naszego centrum!