Rehabu Centrum fizjoterapii i terapii wad postawy

Terapia falami akustycznymi

Czym jest terapia falami akustycznymi ?

Jest to terapia wykorzystująca niezwykle silne impulsy dźwiękowe rozchodzą się po ciele jako drgania.

Ta metoda pierwotnie była stosowana do kruszenia kamieni nerkowych, a obecnie jest szeroko stosowana w fizjoterapii, zwalczaniu bólu i medycynie sportowej.W medycynie estetycznej delikatna radialna (promienista) fala akustyczna była stopniowo modyfikowana na potrzeby leczenia cellulitu.

W celu uniknięcia uszkodzenia tkanek stosuje się niższy poziom energii.

Fale penetrują tkankę, oddziałując na leczone miejsce. Zabieg jest nieinwazyjny.,


Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu X-Wave
X-Wave niweluje cellulit na tak trudnych partiach ciała jak uda i pośladki. Skóra poddana zabiegowi staje się gładsza, jędrna i bardziej sprężysta, a cellulit i miejscowe niedoskonałości są likwidowane. Ponadto napięcie skóry ulega poprawie, niweluje efekt „ciężkich nóg” i obrzęki poprzez usprawnienie przepływu limfy, a tym samym umożliwia pozbycie się toksyn z organizmu. X-Wave rozbija komórki tłuszczowe także na miękkich tkankach takich jak brzuch czy talia.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
X-Wave pozwala na osiągnięcie dobrych efektów już po kilku zabiegach. To jak długo utrzymają się efekty zabiegu jest kwestią indywidualną i zależy między innymi od takich czynników jak dieta, aktywność fizyczna, wiek pacjenta.

Średnio po serii 6 zabiegów efekty są zauważalne 6-8 miesięcy. Aby zachować stałą satysfakcję konieczne jest powtażanie zabiegu 1 raz w miesiącu.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?
U niektórych pacjentów efekty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu. Natomiast głębszy rezultat uwidocznia się po serii 5-7 zabiegach przeprowadzanych co 3-4 dni

Jak działa X-Wave?
Urządzenie wyposażone jest głowice: ShockWave.
ShockWave to fale dźwiękowe o wzrastającym ciśnieniu. Intensywność oddziaływania tych fal powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz rozbicie komórek tłuszczowych w procesie implozji. Moc Shock Wave warto uzupełnić ultradźwiękami, które wprawiając w drgania błony komórek tłuszczowych powodują ich rozpuszczenie. Tak uwolniony tłuszcz jest natychmiastowo eliminowany z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg usuwania cellulitu przeprowadza przeszkolony fizjoterapeuta. Zabieg polega na „wystrzeliwaniu” fal akustycznych w kierunku skóry z dużą częstotliwością przy użyciu specjalnej głowicy. Zabieg modelujący polega na dodatkowym, naprzemiennym zastosowaniu ultradźwięków, szczególnie na okolice brzucha, ud i talii.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?
Odczucia związane z oddziaływaniem fal akustycznych można porównać do niezbyt mocnych uderzeń. Zabieg X-Wave nie wywołuje jednak poczucia głębszego dyskomfortu. Nie wymaga znieczulenia miejscowego.

Jak postępować przed i po zabiegu?
Na dwa dni przed zabiegiem, w dniu zabiegu oraz dwa dni po nim niezbędne jest wypicie dwóch litrów wody dziennie, co przyspieszy drenaż tłuszczu oraz jego metabolizm. X-Wave to tzw. zabieg lunchowy – po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?
Po każdym zabiegu zalecany jest ręczny drenaż limfatyczny ciała, który wspomaga wydalanie z organizmu rozbitych komórek tłuszczowych. Dzięki temu rozbity tłuszcz jest łatwiej wydalany z organizmu, tkanki lepiej dotlenione, a przemiany komórkowe oraz drenaż przyspieszone.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?
Zabieg jest całkowicie bezpieczny. W trakcie zabiegu można odczuwać lekkie pieczenie lub swędzenie, może też pojawić się na skórze chwilowe zaczerwienienie.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Przeciwwskazania: patologie skórne, choroby zakaźne, niewydolność serca, zapalenie żył, zakrzepica, nowotwór, cukrzyca, niewydolność nerek i wątroby, ciąża, rozrusznik serca, patologie tętnicy szyjnej.

Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu.
Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi oraz certyfikatem CE.

CECHY ZABIEGU

  • oscylacyjne fale akustyczne wywołują wibracje w tkance łącznej
  • poprawia sie jędrność i elastyczność skóry
  • podskórne komórki tłuszczowe, które stanowią główny składnik cellulitu, są zminimalizowane
  • terapia falami akustycznymi daje wielowymiarowy efekt – pobudza krążenie i wpływa na produkcję kolagenu
  • u pacjentów obserwuje się poprawę tekstury skóry i jej wygładzenie
  • brak konieczności stosowania specjalnej diety
  • brak efektów ubocznych, brak zagrożeń
  • dwie kuracje w tygodniu przez trzy tygodnie
  • długotrwałe, zauważalne rezultaty (do 6 miesięcy po leczeniu)


Realizacja strony weboski
+

Rejestracja na wizytę

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Dziękujemy, skontaktujemy się z Tobą w celu odpowiedzi lub potwierdzenia jak najszybciej, w godzinach pracy naszego centrum!