Rehabu Centrum fizjoterapii i terapii wad postawy

POMAGAMY W LECZENIU BÓLU

Ograniczeniach ruchomości, itp.

Ból to uciążliwa dolegliwość, która często uniemożliwia wykonywanie wielu czynności dnia codziennego. Powodów bólu jest bardzo wiele, gdyż jest to proces złożony, w skład którego wchodzą dysfunkcje wielu elementów anatomicznych. Dolegliwości bólowe podzielić możemy na: Ból pourazowy, Sumowanie mikrourazów, Dolegliwości przeniesione, Inne powody: choroby różnego rodzaju, np. onkologiczne, bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze i inne.

Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny, prowadzi różny tryb życia itp. dlatego nie ma dwóch takich samych dolegliwości. Każda przypadłość wymaga dokładnego wywiadu lekarskiego i indywidualnego badania lekarskiego, po to by móc określić przyczynę naszego bólu i wybrać odpowiednią metodę jego łagodzenia.

Żyj bez bólu!

Pomagamy w następujących dolegliwościach

Umów się na wizytę

Nasze terapie - jak pomagamy?

Leczenie objawowe
Pierwszy etap

Przeważająca część Pacjentów przychodzi na wizytę z powodu uporczywego bólu. Często uniemożliwia on normalne funkcjonowanie i powoduje wiele patologicznych zmian w organizmie.

Głównym celem pierwszych wizyt jest eliminacja bólu poprzez odpowiednio dobrany zestaw zabiegów.
Leczenie przyczynowe
Drugi etap

Rozpoczyna się w momencie kiedy Pacjent wraca do normalnych czynności dnia codziennego i prawidłowych funkcji. Ból ustąpił całkowicie lub jest na tyle słaby, iż nie stanowi bariery funkcjonalnej. Celem jest likwidacja pierwotnej przyczyny zaburzenia.

Dzięki takiemu postępowaniu zapobiegamy nawrotom dolegliwości.

Dobierane są odpowiednie ćwiczenia do samodzielnej pracy, analizujemy nawyki które mogą stanowić zagrożenie nawrotu bólu i choroby.
Doskonalenie ruchu, trening
Trzeci etap

Pacjent otrzymuje instrukcje na temat zalecanych dla niego aktywności fizycznych. Wskazane zostają dyscypliny o podwyższonym ryzyku nawrotu choroby.

- Analizowany jest trening w celu eliminacji zbędnych i niewłaściwych elementów
- Skupiamy się na ergonomii pracy, treningu i ulubionych czynnościach pacjenta.

Wszystko to ma na celu działanie zapobiegawcze kolejnym urazom i dysfunkcją.
Częstotliwość, oraz ilość zabiegów jest zależna od stanu pacjenta i jednostki chorobowej z jaką się zgłosił.
Realizacja strony weboski
+

Rejestracja na wizytę

Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Dziękujemy, skontaktujemy się z Tobą w celu odpowiedzi lub potwierdzenia jak najszybciej, w godzinach pracy naszego centrum!